Kantor online – taniej i bezpieczniej

Internet stał się tak „globalną maszyną”, że dziś za jego pośrednictwem możemy zrobić niemalże wszystko. Również wymiana pieniędzy odbywać się może drogą internetową, a dzieje się to za pośrednictwem kantorów internetowych, do jakich zalicza się także serwis Gieldawalut.com. Co je wyróżnia na tle tradycyjnej konkurencji? Z pewnością jest to niższa cena i wygoda zawieranych transakcji.

Słaba popularność kantorów online

Kantory internetowe nadal są mało popularne w Polsce, mimo że każdego roku klientów przybywa i możemy pochwalić się już okrągłą liczbą 400 tysięcy użytkowników. Wiele osób nie ufa transakcjom zawieranym w Internecie, rezygnując z niższych cen i wygody dokonywania wszelkiego rodzaju operacji bez wychodzenia z domu.

Kiedy wymieniamy pieniądze w kantorze stacjonarnym, fizycznie mamy kontakt z wymienianymi i otrzymywanymi pieniędzmi, a co za tym idzie wydaje nam się że transakcja jest bezpieczna i pewna. Nie widzimy wyższych kosztów, jakie za taką wymianę musimy ponieść, oraz niższego kursu wymiany walut, narzuconego odgórnie przez NBP.

Bezpieczeństwo i fachowość kantorów internetowych

Każdy kantor online musi być podmiotem gospodarczym, zarejestrowanym jako prawomocna działalność, a osoba ją zakładająca nie może być karana za przestępstwa skarbowe i finansowe. Kantory online dbają o swoją reputację, starają się o najlepsze opinie i certyfikaty bezpieczeństwa, dlatego korzystanie z nich jest jak najbardziej pewne. Tutaj możemy dokonać wymiany waluty online tanio, szybko i bez problemowo.

Wystarczy założyć konto w serwisie Pluskantor.pl, podać najważniejsze dane potrzebne do finalizacji tego rodzaju transakcji oraz wpisać w odpowiednie rubryki konta bankowe, na które będą wpływały zamienione waluty. Całość procesu rejestracji jest bardzo prosta i już po kilkunastu minutach można cieszyć się z pełnej funkcjonalności serwisu, jakim jest internetowy kantor wymiany walut.

W Internecie zawsze jest taniej

W mentalności społeczeństwa polskiego nadal odnajdujemy schematy, mówiące że jeżeli coś jest tanie, to na pewno tkwi w tym jakiś haczyk. W przypadku wszystkich usług oferowanych drogą internetową, koszty z tym związane są niższe. Tak samo jest jeżeli mowa o kantorze online. Tutaj nie występują pośrednicy, a wymiana walut online odbywa się pomiędzy dwoma zainteresowanymi stronami transakcji. Dzięki temu kurs walut online jest wyższy, a całość transakcji objęta jest jedynie niską prowizją serwisu, spread związany z różnicą pomiędzy ceną kupna a ceną sprzedaży określonej waluty nie istnieje.