Toksyczne związki

Brak zdolności do tworzenia trwałych, szczęśliwych związków niekiedy wynika ze skłonności do wpadania w związki toksyczne. Portal randkowy nie jest w stanie tutaj za bardzo pomóc, bo każda randka online to większa lub mniejsza loteria.

Losujemy osobę z puli potencjalnie ciekawych partnerów, a potem zaczynamy tę osobę poznawać oraz oceniać. Osoby ze skłonnością do wpadania w toksyczne związki wydadzą niewłaściwe oceny.

Skłonność do powtarzania błędów

Dlaczego ktoś może dobrowolnie wchodzić w toksyczny związek? Jest to niestety najczęściej powtarzanie poznanych wcześniej mechanizmów. Jeśli ktoś wychował się w trudnej rodzinie lub tylko i aż toksycznej, będzie oczekiwał że w jego związku też powinny pojawiać się mechanizmy, które zna z dzieciństwa, z codziennej obserwacji.

Coś, co dla innej osoby będzie zapalało czerwoną lampkę, dla osoby tak doświadczonej będzie nie tylko normalnym elementem związku, ale także sygnałem, że wszystko rozwija się w kierunku większej bliskości. Na takie sygnały trzeba reagować świadomie i odpowiednio szybko, starając się odsunąć uczucia na dalszy plan. Toksyczność da się bowiem zidentyfikować rozsądkiem, ale z uczuciami bywa już znacznie gorzej.

Dodaj komentarz